Високоскоростен влак дерайлира във Франция, десетки пострадаха

1843

Високоскоростен влак, свързващ Колмар, Източна Франция, със столицата Париж, е дерайлирал днес северно от Страсбург, предаде БТА. Машинистът е тежко ранен. Пострадали са още 20 човека, а във влака е имало 300 души.

Инцидентът е станал в 7.19 ч. (8.19 ч. българско време). Влакът се е движел със скорост от 270 километра в час.

Движението в този участък от железопътната линия е спряно. Влаковете се пренасочват. Пътници разказаха, че са чули внезапен удар, след което влакът спрял и излязъл от релсите. Предницата на локомотива е повредена, показват кадри, публикувани във в. "Дерниер нувел д'Алзас".

През 2015 г. високоскоростен влак дерайлира между Париж и Страсбург по време на тестови пробег преди линията да бъде пусната в действие. Тогава загинаха 11 душис. Предполага се, че причина за днешната катастрофа е свличане на насип върху железопътната линия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).