"Това е политическо самоубийство": Мъск отново критикува Тръмп

3391

Илон Мъск отново критикува американския президент Доналд Тръмп и нарече законопроекта за разходите и данъците на президента "политическо самоубийство".

"Социологическите проучвания показват, че този законопроект е политическо самоубийство за Републиканската партия", написа той в социалната мрежа X.

Милиардерът прилага и резултати от социологически проучвания, според "повече от половината американци смятат, че инициативата на Тръмп" ще увеличи бюджетния дефицит на страната.

В неделя Сенатът на САЩ одибри с мнозинство от гласовете законопроекта за разходите и данъците, известен като "Един, голям, красив законопроект". Камарата на представителите го прие през май. Очаква се пропагандираният от Тръмп документ едновременно да намали федералните разходи и да даде големи данъчни облекчения.

В резултат на това според оценките на Бюджетната служба на Конгреса ще нараснат както бюджетният дефицит, така и държавният дълг.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
50 души са ранени при катастрофа с туристически автобус в Турция
Политическата криза в Турция: Арестуваха 13 ключови фигури от тур...
Актьорът Алек Алексиев с разказ от бомбоубежище в Украйна
Земетресение с магнитуд 4.9 разтърси Турция
Епидемията от Ебола се разраства, трима доброволци на Червения кр...
"Експлозивен" дълг застрашава Европа: МВФ предупреди за 130% от Б...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).