Расте броят на жертвите на земетресението в Източна Турция

1342
2

Нараства броят на жертвите от мощното земетресение в Източна Турция, което удари окръг Ван в неделя по обяд. Загиналите вече са близо 270, а ранените - около 1300. Понеделник се оказа щастлив ден за четирима души, които бяха извадени от останките на разрушена сграда в град Ерджиш, най-силно пострадал от бедствието.

19-годишен младеж и още трима са били затрупани сред руините на падналото здание, но след обаждане за помощ по мобилен телефон били спасени. Младият мъж, с наранявания на краката, тъй като е бил заклещен сред останките на шестетажната сграда, е бил изваден, след като се обадил по мобилния си телефон на полицията и описал местонахождението си. Освен него още трима души, сред които две деца, са били спасени от същата сграда, разрушена от земетресението с магнитуд 7,2 по Рихтер.

Десетки хора бяха затрупани, след като повече от сто сгради се срутиха изцяло или частично във Ван и Ерджиш. Властите се надяват, че броят на жертвите няма да е толкова голям колкото се предполагаше първоначално. Премиерът Ердоган отказа международна помощ и обяви, че Турция ще се справи сама с последствията от земния трус.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
42-годишен моторист загина, след като се блъсна в диво прасе в Гъ...
Една от най-големите банкови сделки в Европа е все по-близо
Осем страни от ЕС, сред тях и България, спряха отварянето на Клъс...
Те са луди, всичко е свършено: Тръмп изригна срещу лидерите на Ир...
Гърция вдига плаващи бариери срещу медузи и агресивна риба
Ново правило за светлините на автомобилите вече влезе в сила


Виж още: