Изплащат 100 млрд. долара компенсации на евакуираните от Фукушима

1476
1

Поне 100 милиарда долара се очаква да достигне размерът на компенсациите за японците, изселени от района на АЕЦ "Фукушима" след опустошителното цунами от 11 март. Днес правителството одобри плана за компенсации, представен от компанията "Токио електрик пауър".

Властите в страната на изгряващото слънце ще застанат твърдо зад изплащането на обезщетения. Те ще са гарант, в случай че "Токио електрик" остане без пари и няма възможност да компенсира пострадалите.

За да се стигне до изпълнението на плана за компенсации, той трябва да бъде одобрен и от парламента.

Над 90 хиляди души бяха евакуирани от района на АЕЦ "Фукушима" след аварията на няколко от реакторите.



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Куриерите в немската версия на "Спиди" работят до 14 часа дневно ...
Тръмп: Краят на войната в Украйна идва
Най-голямото езеро в света изчезва
Мултимилионер открит с примка около врата в луксозното си имение ...
Човекът, предсказал кризата от 2008 г.: Днешната ситуация напомня...
Frontex алармира: Висок риск Украйна да наводни Европа с оръжия с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).