Германия премахва ковид ограниченията през пролетта

3536

Германският канцлер Олаф Шолц постигна днес споразумение с премиерите на провинциите за разхлабване на антиковидните ограниченията през пролетта, но отбеляза, че пандемията все още не е приключила, предаде Ройтерс.

"След тези две дълги години ние заслужаваме нещата някакси да се подобрят и изглежда, че ни предстои точно това", каза Шолц пред журналисти след среща с регионалните лидери.

Канцлерът предупреди, че оптимизмът за ситуацията с COVID-19 не означава, че пандемията е свършила, тъй като през есента и зимата може да се очакват нови варианти и влошаване на ситуацията. "Не можем да сме небрежни с всичкия този оптимизъм и увереност, които виждаме тук. Ето защо трябва ясно да се каже, че пандемията още не е свършила", добави Шолц.

Планът от три стъпки, за който беше постигнато споразумение днес, предвижда постепенно премахване на ограниченията за частни събирания и влизане в магазини, ресторанти и хотели, предаде ДПА. От 20 март всички "по-всеобхватни ограничителни мерки" ще бъдат премахнати.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Нови промени около Комотини към ГКПП "Маказа"
Явлението "топлинен купол" донесе рекордни жеги и жертви в Европа...
Експлозия на резервоар с химикали в САЩ доведе до тежка авария и ...
Преди 130 години един журналист събра 12 компании в едно число и ...
Зеленски: Липсата на противоракетни системи остава критична
50 души са ранени при катастрофа с туристически автобус в Турция


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).