Франция удари "Ислямска държава"

5628

Франция извърши първите въздушни удари в Сирия, съобщиха световните агенции.

От Елисейския дворец уточниха, че тази сутрин са нанесени удари срещу позиции на "Ислямска държава" в Сирия. Операцията е протекла в пълна координация с международната коалиция. Ударите бяха очаквани след изявлението на френския президент Франсоа Оланд от 7 септември, когато той оповести, че Париж извършва разузнавателни въздушни полети над Сирия.

От думите на френския президент тогава стана ясно, че войските му няма да предприема сухопътни действия. Франсоа Оланд заяви тогава, че Париж разполага с доказателства за това, че от Сирия са планирани атаки срещу няколко държави, по-специално Франция. "Моята отговорност е да гарантираме, че сме информирани колкото е възможно повече за възможните заплахи за нашата държава", мотивира се тогава той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Хантавирусът стигна до Европа: Съмнителен случай в Испания
Рекордна опашка предстои да се оформи към най-високия връх на пла...
Изригна един от най-активните вулкани в Индонезия, има жертви
iBanFirst: Световната икономика е изправена пред троен шок
Разкрито е най-голямото залавяне на кокаин в историята на Европа
В стомаха на 4,5-метров крокодил откриха пръстен и шест чужди обу...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).