Днес изтича сделката между Украйна и Русия за зърното

2046

Сделката за износ на украинското зърно изтича днес. Все още няма индикации Русия, Украйна, Турция и ООН да са договорили нов срок.

Сделката беше подписана преди година и удължавана три пъти. Тя позволява на Украйна да изнася зърно с кораби от Одеса и две съседни пристанища, припомня Nova.

Русия на няколко пъти заплаши, че няма да поднови споразумението. Москва твърди, че собственият ѝ износ на зърно и торове е възпрепятстван. Руснаците искат отмяна на санкции в земеделския сектор.

Украйна и Русия са сред най-големите производители на зърно в света. Проблем с износа ще означава повишаване на цените в световен мащаб и сериозни проблеми за редица по-бедни държави.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Сеизмолог от Турция предупреди: Земята се разцепва
Перспективите за споразумение в Близкия изток натиснаха цените на...
Лимит за плащания в брой в ЕС: Ето какво включват новите правила
"Русия гори, искаме да гори още повече": Киев иска нови 20 милиар...
Час и десет минути мрак: Какво всъщност се случи с Facebook
Никой не е бил толкова богат: Илон Мъск премина границата от 1 тр...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).