Буря в Западна Франция предизвика наводнения и наложи евакуация

2320

Франция обяви червена тревога за обширни райони на Бретан в западната част на страната, тъй като силната буря доведе до невиждани от десетилетия наводнения, предава France24.

Бурята "Ерминия“ отприщи проливни дъждове най-вече в департамента Ил е Вилен, като административният център Рен преживя най-тежките наводнения от 40 години насам.

Метеорологичната служба Meteo France предупреди, че ситуацията може да се влоши.

Осем други френски департамента са в оранжев предупредителен режим за наводнения или внезапни наводнения или, в части на френските Алпи има предупреждения за лавини.

"За съжаление не сме видели най-лошото от наводненията“, заяви по-рано кметът на Рен Натали Апер.

През уикенда градът евакуира около 400 жители, живеещи на улици в близост до градския канал Сен Мартен, и превърна спортни зали във временни убежища.

Покачващата се вода вдигна къщите-лодки на канала до нивото на паркираните на улицата автомобили.

В понеделник най-западната област на Бретан - Финистере, е обявена оранжева тревога за внезапни наводнения, която във вторник е разширена до цялото западно крайбрежие, съобщиха от Meteo France.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Зеленски: Липсата на противоракетни системи остава критична
50 души са ранени при катастрофа с туристически автобус в Турция
Политическата криза в Турция: Арестуваха 13 ключови фигури от тур...
Актьорът Алек Алексиев с разказ от бомбоубежище в Украйна
Земетресение с магнитуд 4.9 разтърси Турция
Епидемията от Ебола се разраства, трима доброволци на Червения кр...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).