Американците искали легално да си пушат марихуаната

1286
5

Половината от американците, което е рекорден дял, искат легализирането на марихуаната. 46 процента са против. Това е показало прочуване на института "Галъп", публикувано в понеделник, предаде Франс прес.

Само преди година 46 процента от американците бяха за легализирането на дрогата, а през 1969 г., когато "Галъп" поставя въпроса за първи път, те са били едва 12 процента срещу 84 процента против.

Ако тенденцията се потвърди, ще се засили натискът законът да бъде адаптиран към волята на хората, отбелязва "Галъп" в комюнике.

Привържениците на легализирането на марихуаната са още повече сред американците с леви убеждения (69 процента), сред тези на възраст от 18 до 29 години (62 процента) и сред жителите на западните щати (55 процента).

През ноември 2010 г. избирателите в Калифорния отхвърлиха на референдум пълната легализация на употребата, отглеждането и търговията с канабис. В цялата страна 16 щати и Федералният окръг Колумбия са легализирали производството и употребата на марихуана с медицински цели, а 14 щата са декриминализирали притежанието на малки количества канабис.

Около 850 000 американци са арестувани през 2009 г. за нарушения, свързани с марихуана, по данни на ФБР, като в девет от десет случая арестите са били а притежание на канабис.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (5)
Още новини от Международни новини:
Куриерите в немската версия на "Спиди" работят до 14 часа дневно ...
Тръмп: Краят на войната в Украйна идва
Най-голямото езеро в света изчезва
Мултимилионер открит с примка около врата в луксозното си имение ...
Човекът, предсказал кризата от 2008 г.: Днешната ситуация напомня...
Frontex алармира: Висок риск Украйна да наводни Европа с оръжия с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).