Връхлита ни жестока магнитна буря

5827

Внощта на 23 февруари се случи най-голямото слънчево изригване от седем години насам. То е регистрирано от НАСА.

Учените предупреждават, че явлението най-вероятно ще доведе до много мощна магнитна буря може да удари Земята Изригването е започнало в 12.08 ч. през нощта и е приключило в 12.43 ч. българско време. Експертите предупреждават, че това е най-мощното изригване от 2017 г. насам.

"На Слънцето се наблюдават мощни процеси след избухване, обхващащи почти цялото северно полукълбо - нагряване на огромни обеми плазма, изхвърляне на материя в междупланетното пространство и образуване на силни рентгенови потоци“, отбелязват учените, добавяйки, че още в неделя, 25 февруари, последствието от това избухване за земните жители може да бъде магнитна буря от четвърто ниво при пет възможни, пипе "Телеграф".

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: