Тя е лъчезарна, секси, има хърватски корени и преподава бални танци, а днес празнува

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:32 / 05.09.2024
4018
Честит рожден ден на талантливата Франциска Йорданова, жури в Dancing Stars Bulgaria и водеща на Преди обед! Пожелаваме ѝ здраве, късмет и творческо вдъхновение. Такъв поздрав отправиха колегите на талантливата красавица от bTV.

Франциска е родом от Варна, прекарва 20 години от своя живот в САЩ, където среща и съпруга си Томаш Папкала. През 2020 се местят с двамата си синове във Варна, където живеят и сега.

Пътуванията са част от ежедневието на Франциска. Заради работата си често пътува до различни страни по света. 

Дансингът и танците продължават да бъдат неизменна част от живота на Франциска. Макар и да не се състезава вече професионално, републиканската шампионка преподава бални танци в различни държави по света. САЩ е една от държавите, която посещава най-често по работа.

Франциска носи името на прабаба си, която е хърватка. Така се казва и майка й, която е срещнала съпротива от администрацията на комунистическия режим относно името на дъщеря й, но е успяла да постигне своето.

По време и на двете си бременности Франциска танцува и преподава до последно, а след раждането дори не си взима почивка, една седмица по-късно отново е в залата.

За Франциска най-важно остава семейството - съпругът й и двамата им синове. Танците продължават да бъдат нейната страст, но красивата дама винаги се стреми да балансира между работата и времето, прекарано с любимите хора.

Със съпруга й Томаш ги събират танците, след като официално стават танцова двойка - първият танц, който танцуват заедно е фокстрот.

Като дете я приемат и в балетно училище, но малката Франциска знае, че спортните танци са нейното призвание и не се оказва от тях.

Освен родният български и английски, Франциска говори й перфектен полски заради любимия си Томаш, припомня Ladyzone.

Виж коментарите (0)

Още по темата (6980):
07.04.2025 Лечков - дядо за пример
06.03.2025 "Един за друг" приключи
04.03.2025 Галена прибира 1 милион лева
22.01.2025 Звезда от Hell's Kitchen пусна сватбени снимки с ревльото Виктор от "Биг Брадър"
04.12.2024 Собственикът на римската вила, където се е заснел първият български филм за възрастни, е получил сносен хонорар
28.11.2024 Журналист: Такова нещо като агент Гунди няма
Още новини от Любопитни новини:
Днес навърши 80 години
Нов закон в Гърция криминализира караваните
Известен и богат българин днес става на 57
Телевизионна водеща: Пловдив е само черно-бял, нали така?
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Синтия от "Ергенът": Суперголямо неуважение. Аз никога не бих пос...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).