Създадоха лимонов пъпеш

2048

Японски фермери кръстосаха два плода и получиха лимонов пъпеш с освежаващ вкус - сладък и накиселяващ, съобщи в. "Дейли мейл". Цената му се оказва висока - над 23 щатски долара за около 2 кг.  

Новият плод е с формата на пъпеш, но кората му няма райета, а вътрешността му е бяла, уточниха от компанията "Сънтори". Количеството на плода е ограничено - само 3800 броя, които ще бъдат продавани в Сапоро и Хокайдо до края на август. Те са отгледани в пет ферми в град Фурано - област, известна в Япония с пъпешите си. 

Не е ясно как точно фермерите са започнали да произвеждат лимоновия пъпеш, но най-общо хибриди често се правят с помощта на техники като кръстосано опрашване. Това до голяма степен се състои в прилагане на прашец от едно цвете към репродуктивната част на друго.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Старо, но златно: Жена твърди, че е забременяла от басейна на хот...
Мегз: От най-младия дизайнер със Златна игла се превърнах в прест...
Падат температурни рекорди
Първи кадри от новите "Игри на волята", Ивет Лалова съобщи голяма...
Една българска легенда на 60!
Мистериозната Самсара пристига в България заради Дара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).