Студентка от САЩ стана "Мис Фестивал" у нас

3474

Ребека Ленард от САЩ грабна сърцата на журито и бе призната за най-красивата участничка в тазгодишното издание на Международния фолклорен фестивал във Велико Търново. Студентката, която учи педагогика в университета в Илинойс, спечели титлата "Мис Фестивал"в конкуренцията на 20 претендентки от 8 държави.

Шеметната лятна фиеста в старопрестолния град започна в събота вечерта с атрактивно дефиле на съставите по главната улица. Стотици жители и гости на Търново се събраха, за да се докоснат до истински гаучоси от далечна Бразилия, мариачи от Мексико, креолски ритми от Мартиника, "летящи" грузинци.

Древно изкуство на хвърляне на знамена показаха италианските Сбандиератори.Не по-малко атрактивна бе и групата от САЩ, която впечатли с характерни костюми, много настроение, кънтри и степ.

През идната седмица в Летния театър цветните ансамбли ще представят своя фолклор и традиции.



Източник: в. "24 часа"
Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Адвокат от Пловдив за Богомил Грозев: Вече разбирам защо допадаше...
Тото след операцията: Вече съм по-добре
Делян Добрев: Животът след политиката
Неочаквани събития носят изобилие за няколко зодиакални знака на ...
Море, вулкани и една трагична легенда: Какво се крие зад Каменнит...
Тейлър Суифт и Келси се женят: 1000 гости и едно правило


Виж още: