Почина легендарен комик

26840

Ричард Луис, участвал в "Успокой топката" и принц Джон в "Мъже в чорапогащи", е починал.

76-годишният актьор се бореше с болестта на Паркинсон. Той е починал в дома си в Лос Анджелис след инфаркт.

Ричард Луис е роден в Бруклин и започва да се изявява като стендъп актьор в началото 70-те години. По това време работи и в областта на рекламния бизнес. В края на десетилетието успява да заеме водещо място сред комиците на своето поколение.

Обявен е за един от 50-те най-добри стендъп комици на всички времена от Comedy Central и е отбелязан в списъка на списание GQ за "Най-влиятелните хумористи на 20-ти век“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: