Тази вечер международният фестивал за камерен театър "Черната кутия", чийто домакин е Пловдив, ще се открие с постановката "Оскар и розовата дама" от нашумелия драматург Ерик-Еманюел Шмит. Моноспектакълът е на актрисата Йорданка Стефанова, носителка на Аскеер през 2001 и 2004 г. Тази постановка е дебют за младия режисьор Йордан Славейков. Новелата на Шмит "Оскар и розовата дама" е част от трилогия, посветена на трите големи световни религии, като останалите две третират будизма и исляма. Представлението довечера ще се играе в двора на къща "Хиндлиян" в Стария град. Информацията е на радио Пловдив.
Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!






