Писателката Здравка Евтимова издаде книга във Великобритания

2114

Нов български успех в литературата зад граница - книга с разкази на писателката Здравка Евтимова бе издадена във Великобритания.

На 3 септември 2024 г. беше публикуван сборникът й с разкази LAURA AND OTHER STORIES, издателство Snuggly Books, Единбург, припомня NOVA. Съставител и редактор на сборника е английският писател и литературен критик Куентин Крисп. 

В сборника са включени четири дълги разказа, писани на английски език. Това е поредното признание за таланта на пернишката авторка, която е една от най-издаваните и превеждани съвременни български писатели.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Слънцето се "буди": Удрят ни тежки магнитни бури
Данчо Караджов: Най-трудният момент за "Сигнал" бе, когато комуни...
Народът срещу шеф Ангелов: Голямо падение
Край на войната с кърпите: Kaк един турист може да промени правил...
Мария Петрова в Италия: Легендарната ни шампионка се завръща към ...
Днес става на 78, дъщеря й също е много известна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).