Озоновата дупка се е свила, изчезва до 2060 г.

6193

Озоновата дупка се е свила, благодарение на забраната на вредни химикали. Това става ясно от изследване на НАСА.

Спътникови снимки от миналата година показват, че озоновата дупка е започнала да се затваря и напълно ще изчезне до 2060 г. Досега не беше ясно дали намаляването на озоновата дупка е пряк резултат от протокола от Монреал, подписан от всички държави през 1985 г.

С него бяха забранени вещества, които изчерпват озона от земната атмосфера. Той предпазва повърхността от ултравиолетовите лъчи, които предизвикват рак и увреждат посевите.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: