Немският автор Михаил Крюгер гостува на пловдивчани

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:56 / 15.02.2008
2074
Премиера на "Рисунките на вятъра"- стихове от Михаел Крюгер (Германия) организира издателска къща "Жанет 45". В нея специално участието ще вземат самият автор, издателката Божана Апостолова и преводачката Цвета Софрониева.

Събитието ще се проведе на 21 февруари, четвъртък, от 18.00 ч., в Балабанова къща в Стария град. Стиховете ще бъдат представени от университетския преподавател Младен Влашки. Входът е свободен.

Михаел Крюгер е един от най-значимите съвременни немскоезични поети. Още с първата си стихосбирка през 1976 година той влиза в литературата с неповторим глас, поставящ въпросите на своето време, като мощната му поетична енергия се превръща и в част от техния отговор. Защото поезията му сама създава време, тя носи лично време, което става историческо, и историческо, което се оглежда в личното; съдържа усетено, значимо, изгубено, намерено, преживяно, новородено, подарено на читателя време. поетът се разхожда с нас във вътрешността на мига и в пейзажите на мисълта, където ежедневното среща необичайното и се превръща в неповторимо.


Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Коко Тайсъна загуби надежда, че ще се възстанови. Посрещна рожден...
Честито на Ерол Ибрахимов!
Доналд Тръмп стана дядо 
Григор и мексиканката за пръв път посетиха светско събитие като д...
Дерматолог: Косопадът при жените не е козметичен проблем, а медиц...
Естествено красива българка е новата любимка на нацията


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).