Не е за вярване каква красавица е била!

7004

Спокойна, приятна във всички отношения и излъчваща щастие - това мислят околните за нея. Момичето е наясно с аристократичните правила на приличие и притежава известна скромност, когато е необходимо.

От майка си наследява острото чувство за хумор, което запазва и до днес.

За младата Камила Шанд се говори, че е звездата на всяко парти и не страда от дефицит на мъжко внимание. Смята се, че винаги е знаела как да поддържа разговор. Точно с това е омагьосвала абсолютно всеки събеседник.

Впрочем, от тази снимка става ясно, че зад ефектния й външен вид се крие блестящ ум.

Както е известно, и двете бъдещи съпруги на тогавашния принц на Уелс получават образованието си в Швейцария. Там младата госпожица Шанд учи няколко езика, овладява изкуството на сервиране, цветарството, счетоводство и как да се грижи за деца.

След Швейцария прекарва известно време в Париж, а след това се връща в Лондон. 

В Англия нейната позната Лусия Санта Круз, която е била приятелка на Чарлз от колежа, запознава Камила с престолонаследника и между тях започва афера.

Мис Шанд се омъжва през 1973 г. Майор Шанд е форсирал нещата, смятайки кандидатурата на Андрю Паркър-Боулс за по-подходяща, отколкото компанията на принц Чарлз.

Тогава бащите на Камила и Андрю се споразумяват и пускат съобщение във вестника за годежа на децата си. Говори се, че престолонаследникът е бил смазан от новината. За двойката подобен обрат била огромна изненада. 

Камила Шанд се омъжва за майор Андрю Паркър-Боулс на 4 юли 1973 г. Булката върви към олтара в нежна бяла рокля, дълъг воал и тиара на фамилията Кубит-Шанд. 

На сватбата присъстват кралицата-майка и принцеса Ан, която някога се е срещала младоженеца.

Тази снимка е направени, след като Камила се омъжва за Андрю, но Чарлз все още е необвързан. Тримата са снимани на път за The New London Theatre.

В този момент принцът на Уелс е приятел с Паркър-Боулс, отношенията му с Камила са в същия дух. 

През първите години от брака си г-жа Паркър-Боулс се посвещава на семейството и майчинството, пише "Блиц".

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Android Auto 17.0 излезе: YouTube в колата идва това лято
Морфов се връща в Народния театър: ВКС сложи край на 3-годишната ...
Един от най-великите щеше да навърши 97
Днес става на 64, но изглежда 20 години по-млада
Фосфати и жеги превърнаха морето в Солун в "супа"
Марта Вачкова стана баба: Дъщеря й Рада роди в пълна тайна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).