На гръцки плаж: 6 евро за вход, 2 за шезлонг, 7 за сок, 15 за сандвич

23781
9

Повишени са цените по плажовете в Гърция. Плаща се чадър и шезлонг в зависимост от близостта до морето. Общинските плажове са безплатни.

Навсякъде това лято се наблюдава поскъпване на плажните услуги, констатираха вече туристите. В област Атика, където през уикенда почиват жителите и гостите на гръцката столица, цените са поне с 25% по-високи от миналата година. На един от най-посещаваните плажове "Алиму" входът е 6 евро на човек и 2 евро за шезлонг. На известния плаж "Вулягмени" входът е 10 евро, а за децата 5 евро.

Цената на шезлонгите се променя, ако е на първа линия или по-назад. Кафето е по 4 евро, пресен сок - 7 евро, а сандвич на плажа е 15 евро.

При тези цени едно четиричленно семейство трудно може да си позволи почивка край морето всяка събота и неделя, коментират клиентите.

На островите всички тези услуги са много по-скъпи. На общинските плажове е безплатно, но те рядко са с чадъри, а шезлонги няма, предаде БНР.

Чужденците избират място за плаж според възможностите си. Заведенията на брега на морето вече предлагат кафе на цена 5 евро. Засега не липсват и клиенти в таверните, но поръчват по-малко количество, коментират сервитьорите.

Виж коментарите (9)
Още новини от Любопитни новини:
Бившият депутат Бебето се ожени в Пловдив
Двоен гаф в ефира на bTV
Александър Николов подсилва ирански отбор
5 години по-млад биологично: Колко чаши кафе на ден забавят старе...
Баница с круши и горгонзола: Рецепта, от която на баба ще й скочи...
Хапчето, което промени света преди точно 66 години


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).