Мъжът на Петя Дикова: Rock’n’roll, baby

18707

Поетът Илиян Любомиров, който има удоволствието да живее с Петя Дикова, сподели емоциите си на 7-та годишнина от връзката си с майката на неговите деца.

"Нашето обичане става на 7 днес. Отгледахме го. Порасна и го възпитахме. Понякога е било с одрани колене, друг път щастливо и рошаво е скачало на дивана. Имало е и безсъния, но всяко заспиване е било заедно. И не спираме да браним лодката на любовта ни от скалите на бита. Rock’n’roll, baby, най-доброто предстои“ – написа поетът.

Ние пък имаме удоволствието да работим на няколко метра от бюрото на Петя Дикова и я помолихме лично да коментира годишнината.

 

"Поезията си е поезия, чуждото одобрение също не е маловажно, но всяка връзка има нужда от ежедневна грижа. И докато Илиян е повелител на думите, аз съм повелител на клишираните сентенции, като любимата ми е, че "Щастието обича тишината“. Нашият път по нищо не се различава от стотици хиляди други любовни истории, просто разполагаме с хубава снимка и неустоимо красив поет“ – сподели Петя, докато подслаждаше с присъствието си следобедното ни кафе.

Впрочем семейната снимка е на Мира Дерменджиева, а ние ще припомним, че Петя и Илиян имат две деца – Александър (5) и Илиян, който е почти на 4 г.

Ще извадим от архива и думите на Петя, написани точно преди година.

"Всяка година по същото време с Илиян празнуваме своята годишнина. В представите ни датата варира, защото аз я смятам от първата целувка, а той – от първата… закуска.

Заради него се научих да готвя и понякога да замълчавам – непознато за мен преди.

Той ми показа забавната страна на неизбежните битовизми, премахна всякаква поза в поведението ми и ме научи, че не всичко се върти около мен. А, и че няма нищо продуктивно в това да общуваш с любимия в поза на “Ф".

Илиян сбъдна най-голямата ми мечта – да чуя “мамо" и всеки ден му благодаря за това. Той е красив, забавен и грижовен, не помага, а е също толкова отдаден родител като мен.

Илиянчи, страхотен си – и шегите ти, и мъдростите, и чорапите ти. Никой не сменя памперс и не строи кули като теб“ – написа с чувство за хумор Петя Дикова преди една година, припомня Ladyzone.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Съвети за избор на най-подходящата храна за котки
Лупита Нионг'о ще изиграе Елена от Троя в "Одисея" на Кристофър Н...
На 14 май почитаме паметта на един от най-смелите български новом...
След голямата трагедия и загуба на близнаци: Радостина Костадинов...
Принцеса в "Люлин": Малката Нанси получава мечтаната стая от "Бри...
Зуека за Plovdiv24.bg: Не разбирам защо хората гласуваха за "Прог...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).