Министерството на културата дава 500 хиляди за къща "Клиянти"

2446

Министерството на културата е предвидило в бюджета си за тази година 500 хиляди лева за довършване на реставрацията на къща "Клиянти" в Стария град, съобщиха от ведомството. Преди няколко години японският попечителски фонд на ЮНЕСКО отпусна близо милион долара за реставрация на седем къщи в Стария Пловдив. Парите ще свършат до края на месеца, половин милион не достигат, за да се завърши реконструкцията на "Клиянти", каза шефката на институт "Старинен Пловдив" Весела Илиева. В края на миналата година тя се е обърнала за съдействие към министерството на културата, което е включило парите в бюджета си за тази година.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: