Колко може да изкара двигател при силен теч на масло?

5987

Липсата на масло в работещ двигател на автомобила няма веднага да доведе до катастрофално износване на агрегата, тъй като той има резерв. След колко време обаче моторът ще излезе напълно от строя? Когато маслото напусне двигателя, тогава вътре се получава силно триене на механизмите и износването на силовия агрегат се увеличава, пише AutoMedia.bg. Преди сериозни проблеми колата ще измине между 70 и 100 км, но има и шанс за два пъти по-голям пробег, като за това за нужни оптимални условия.

Автомобилните механици са категорични, че силовият агрегат ще прегрее и ще блокира, като припомнят, че на света все още няма двигател с вътрешно горене, който да работи без масло. В същото време някои производители предлагат да закупят добавки, които позволяват на двигателя да работи без смазване. Експерти от индустрията обаче са категорични, че тези твърдения са повече от съмнителни и са единствено опит да се рекламира определен продукт.

"Преди време беше модерно да се рекламират всякакви добавки, казвайки, че ги изсипваме в двигателя и той работи без масло, но това няма как да бъде вярно. Всеки двигател може да работи без масло, но не за дълго“, обясняват експерти.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: