Хората с наднормено тегло били по-щастливи

5621

Хората с наднормено тегло се чувстват по-щастливи от хората с нормално.

До този извод са стигнали учени от Бристолския университет, които са анализирали данните за над 500 000 британци на възраст между 37 и 73 години. Специалистите са забелязали, че пълните хора се чувстват по-спокойни.

"Участниците в проучването с генетична склонност към напълняването са по-малко нервни и се напрягат по-рядко", заявяват учените, опирайки се на медицинските данни. Според тях хората, които постоянно правят компромис с начина си на хранене, се справят по-трудно с негативните емоции. В същото време тези, които не се ограничават, се психологически по-устойчиви.

Медиците предупреждават, че наднорменото тегло провокира проблеми със сърцето, хипертония, диабет и увеличава риска от инсулт.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: