Глобалното затопляне ще рефлектира и върху бирата!

Автор: Екип на Plovdiv24.bg
Коментари (0)
23:00 / 24.08.2020
2113
Изследователи от САЩ предупреждават за още един неочакван ефект от климатичните промени, съобщава Фокс нюз. Според авторите на изследването от университета на Северна Каролина, заради глобалното затопляне, условията за отглеждане на хмел ще се променят, което в крайна сметка ще доведе до промяна във вкуса на бирата.

Специалистите изследват стреса при растенията, нормалният растеж на които зависи от редица фактори. В резултат на глобалното затопляне нощите ще стават по-топли, пролетта ще идва по-рано, а сушите ще са по-чести, обясняват експерти. Всичко това нарушава вътрешната "химия" на растенията и в крайна сметка се отразява на вкуса.

За сравнение изследователката цитира понятието "тероар" в земеделието, описващо зависимостта на вкуса на виното, зехтина, сиренето, кафето или чая от условията, при които виреят растенията или пасе добитъкът.

Ранната пролет дава повече шансове на вредителите, а по-топлите нощи дезориентират растенията, причинявайки ефекти, подобни на тези от часовата разлика за хората. В резултат на това растението не може да се синхронизира със средата. Добивът намалява, а вкусът на крайния продукт се променя към по-лошо.

Въпреки че климатът на Земята се е изменял и преди, промяната на температурата е била много по-бавна и е давала на видовете шанс да се адаптират към новите условия, отбелязва Колийн Дохърти.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Андрей Арнаудов: За нас една врата се беше затворила
Не белете картофите, ако манджата го позволява
Мъжът на Гери Малкоданска вбесил Ники Михайлов
Георги Христов си навлече гнева на зрителите заради участие по БН...
Днес става само на 27, а вече има много успехи зад себе си
Честит рожден ден!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).