Ето какво става с кръвното ни, ако говорим продължително по телефона

3286

Ново изследване на учени от Китай проучвало влиянието на разговорите по мобилния телефон по отношение рисковете от повишаване на артериалното налягане.

Резултатите от тяхната разработка са публикувани в популярен медицински журнал.

Според получените данни, ако човек говори по мобилния телефон повече от половин час в седмицата, рискът от повишаване на артериалното налягане нараства с 12% в сравнение с хората, които говорят по-малко.

При по-детайлно проучване станало ясно, че основна роля в това отношение играе времетраенето, проведено в социалните мрежи през мобилното устройство. 

При хората, разговарящи 1 до 3 часа седмично, рискът от повишаване на кръвното е с 13% по-висок. Разговарящите 4 до 6 часа са с още по-висок риск – 16%.

Ако пък разговаряте повече от 6 часа седмично по мобилния телефон, рискувате с 25% повече да повишите кръвното си налягане.

Специалистите съветват, че за здраво сърце е благоразумно да се сведат разговорите по мобилния до минимум, пише zdrave.to.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Старо, но златно: Жена твърди, че е забременяла от басейна на хот...
Мегз: От най-младия дизайнер със Златна игла се превърнах в прест...
Падат температурни рекорди
Първи кадри от новите "Игри на волята", Ивет Лалова съобщи голяма...
Една българска легенда на 60!
Мистериозната Самсара пристига в България заради Дара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).