Довечера откриват Фестивала на изкуствата „Велики Дионисии"

3444

Тази вечер от 20,00 ч на най-високия хълм в Пловдив - Джендем тепе, по залез слънце талантливите танцьори от състава на Нешка Робева ще изиграят тържеството на любовта над мрака, честването на тракийският бог Дионис.

Ще се постави началото на първото издание на Фестивала на изкуствата „Велики Дионисии" - Пловдив, под патронажа на кмета Иван Чомаков и със съдействието на водещи винопроизводители.

Така на мястото, където преди хилядолетия е имало внушителен тракийски храм, с вино и тържествена заря ще се отбележи началото на една традиция отпреди 18 века. Да превърнем Пловдив в столица на тракийската култура!

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: