Общината ще прави повдигнати пешеходни пътеки, за да намали скоростта по пътищата. Това заяви кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Той обясни, че в петък е имал среща с министъра на вътрешните работи, на която са коментирали, че Пловдив е на първите места по ПТП в страната.
"В тази насока община Пловдив още тази седмица ще инициира среща с новия директор на полицията, на която ще предложим създаването на съвместна група, която да предложи кои зебри в града да бъдат повдигнати с цел намаляне на скоростта", обясни градоначалникът.
Той беше категоричен, че високата скорост в Пловдив от тук насетне изобщо няма да се толерира. Дори сподели, че в предходните дни в Тунела бил изпреварен от автомобил, който се е движел с около 100 км/ч.
Тази съвместна група от полицията и Общината ще обходи пешеходните пътеки в града и ще прецени кои от тях могат да бъдат повдигнати.
В Пловдив правят повдигнати зебри, за да се намали скоростта по пътищата
© Plovdiv24.bg








Тошко Тенчев 1
на 25.08.2015 г.
Твърдо НЕ. Пътищата са за колите,а те искат равен асвалт.И сега са достатъчно разбити,за да правим изкуствени неравности и да си подскачаме като малоумници.Мнооого примитивно,има и по съвремени решения.
Emi Liya
на 24.08.2015 г.
Крайно време е!
Boycho Karov 2
на 24.08.2015 г.
тръабва да повдигнат глобите и законите и ..............
кардинала
на 24.08.2015 г.
Точно на това повдигнато кръстовище от снимката, преди 3-4 месеца едни ниско летящи глупаци с едно БМВ така се повдигнаха, че щяха да влязат в аптеката на ъгъла. Добре, че улучиха носещата колона до вратата, а не витрината и се плъзнаха странично по фасадата. Ако имаше някой на тротоара, край с него. Чист късмет,че нямаше жертви. Така,че не си мислете, че с едно повдигане и всичко ще се оправи. Трябва да се започне с повдигане на интелекта и съзнанието на хората, а не с някакви решения със спорен ефект, които не решават окончателно проблема, а по скоро създават нови и нови проблеми, особено на тези, които карат разумно или по друг начин казано, наказват добрите да страдат заради лошите, на които все им е тая! ДО КОГА ???
Rada Miteva 1
на 24.08.2015 г.
закъснели са,във Варна отдавна мина тази далавера...после пък ще им платят да ги разрушат,защото зимата не се чисти снега с тях....
adita
на 24.08.2015 г.
Не кои. .. Всички трябва да са повдигнати. .... Стига сте го обмисляли... Действайте!!!!!!
Павел Вишев 1
на 24.08.2015 г.
Браво.Дано вършат работа.
Teodor Todorov 10
на 24.08.2015 г.
Легнали полицаи или изкуствени неравности. Може и ограничители на скоростта да се поставят. На морето ги има (В Бургас, Поморие, и тук там в Черноморец) и вършат работа.
nik604
на 24.08.2015 г.
Ако може и за гламави селяндури по жапанки и с мозък, тип гъбено семе да е строго ЗАБРАНЕНО!!!
Julia Grozdanova 1
на 24.08.2015 г.
Някой подлез няма ли да сътворят? Това е най-удачно като решение. Вапцаров има няколко пътеки + сфетофари, тръгнеш - спреш. А да не говорим, че както и да се направят пак се разчита на разумността на водачите. Преди време бяха наслагали едни светлоотразителни елементи, като шипчета в Кършияка. Въпреки уверенията на Общината и фирмата - доста неусточиви се оказаха и сега ги няма.
Vasilka Nikolova Ganeva
на 24.08.2015 г.
И в селата има, не говорим само за градове, най-добрия начин е това повдигнати пешеходни пътеки, и камери разбира се
Мирослав Ханджиев
на 24.08.2015 г.
Алилуя, жива да не бях, добАр ден, топлата вода и тн ...
Villiger 69420
на 24.08.2015 г.
а кога ще направят нещо с което да попречат на животните да изкачат на асфалта, все едно колкото са тъпи толкова и безсмъртни? тоест, по някакъв начин да се направи неправилното пресичане на пешеходци невъзможно?
итт
на 24.08.2015 г.
Не трябва да се избира! Всички пешеходни пътеки трябва да се повдигнат! Трява така да се направят, че да бъдат достатъчно здрави и постоянно да се подържат ако има някакъв проблем.
LPFC 1926
на 24.08.2015 г.
Ееееееее най-накрая!Дано няма абсурдни като в някои градове-повдигнато е след зебрата:)
_IVAN_
на 24.08.2015 г.
Толкова ли е трудно и скъпо да сложите камери бе боклуци крадливи? Колко човека още трябва да загинат и колко пари ще бъдат прахосани за простотии преди да се спрат престъпниците по пътищата????
curidge
на 24.08.2015 г.
Добър ден! Отдавна трябваше да се направи това, както е в София!
Iv Stanchev 1
на 24.08.2015 г.
По-добре да направят рампи и джигитите направо да прелитат над пресичащите.
Alex Handzhiev 1
на 24.08.2015 г.
Сетила се Мара, да се .... Ivan B. Totev, моля не назначавайте 10 членна комисия която, да вземе милиони левове, за работа която 2 ма човека могат да свършат за 1 седмица с обикновен фотоапарат.
CAB
на 24.08.2015 г.
Олигофрените ще почнат да летят буквално :) Надявам се да не се отбие номера с 2-3 такива, а да се омаже целия град... така поне част от шофьорите ще се научат на търпение и труповете ще намалеят драстично!
Vasil1912
на 24.08.2015 г.
Ако е възможно абсолютно всяка трябва да се повдигне, тъкмо гонките и моторите ще намалеят драстично.
hipolita
на 24.08.2015 г.
Такива зебри задължително трябва да се направят на ул. "Димитър Талев", където пролет и лято ежедневно се уреждат гонки с мотори късно през нощта.
Александ
на 24.08.2015 г.
Доживяхме. То това решение направо им избоде очите. Тъпото е че все трябва някой отвън да им го каже. 6-ти Септ. си плаче за няколко такива.
You know who I am
на 24.08.2015 г.
Сетиха се, да, обаче вчера минах точно по тази улица и две селянки се бяха наредили да пресичат на 10 метра от зебрата. Вярно, че шофьорите масово са като на рали по улиците, но и пешеходците са не по-малко отговорни за това, което се случва.
Martina Serdarova 1
на 24.08.2015 г.
най-накрая се сетиха!
РОДНИ
на 24.08.2015 г.
Осебоно нужни са по трилентовите булеварди в Тракия, където уж има зебри,а карат с по 80 км в час !!!
Nicko Vassi 2
на 24.08.2015 г.
Еееее, сетиха се
много сте зле
на 24.08.2015 г.
понякога имам чувството че и шипове да им сложат пак ще минават през тях с 200 тея малоумници
Yurii Kodjafilov 1
на 24.08.2015 г.
Хе, хе във всички по малки градове като Сливен например отдавна ги има с жълти или червени ленти. Дори на места малко са се увлякли с височината но са с дължина, колкото кола кажи-речи!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!