Две съдебни инстанции в Пловдив отмениха акт от 200 лева на ученик, който е бил засечен да шофира без книжка с 44 км/час над допустимата скорост. Младежът е непълнолетен, но се качил на автомобила и с все газ профучал по шосето на смъртта между Пловдив и Асеновград. В района на КЦМ ограничението е 60 км/час. Неправоспособният водач минал оттам с над 100 километра в час. Стационарната камера го "запечатала".
Така момчето се сдобило с "честитка" от КАТ за 200 лева. Ученикът моментално обжалвал санкцията в пловдивския районен съд и той му я отменил. Аргументът на магистратите е, че непълнолетният шофьор не можел да бъде глобяван. Според тях финансовата санкция трябвало да бъде заменена с "обществено порицание", пише "24 часа". МВР обжалвало решението пред административния съд. И тази инстанция обаче потвърдила отмяната на глобата на ученика.
Ученик без книжка лети край Пловдив, отмениха му глобата!
© Plovdiv24.bg








Георги Велков 2
на 17.10.2017 г.
Дано блъсне някое дете на някой шеф и тогава да го търсят
Teodor Nikolov 2
на 17.10.2017 г.
От къдЯ на къдЯ бре !!!! От дек на дек !?! рџ?‚рџ?…
Теодор Делчев 1
на 17.10.2017 г.
И аз днеска превиших скоростта. Карах с 34 на ограничение 30 ! Мен ще ме... Има някакви камери на Рогошко...
Stoian Petrov Tomov
на 17.10.2017 г.
Nikola Gochev ?
Kancho Kosh
на 17.10.2017 г.
Уууууууу
Plamen Zahariev
на 16.10.2017 г.
откога са тези скапани закони и кой ги е приел,това е безумие,тъпота,и подстрекаване към престъпления
Nik27
на 16.10.2017 г.
Ето - това се казва правосъдие! Огласете го е цялата страна, по всички медии! ...Да знаят непълнолетните джигити, че тях закон не ги лови!рџ? А на съдиите, какво да пожелая...? - Среща с непълнолетен, неправоспособен водач със 100км!
Speaker
на 16.10.2017 г.
Когато катастрофира, заради малоумното си шофиране и липсата на гънки в мозъка, от все сърце му пожелавам най-хубавото дърво по пътя!
Иванка А Иванова
на 16.10.2017 г.
A като е непълнолетен тогава не трябва ли глобата да е на настойника му( който е вероятния и собственик на колата). Какво излиза че по този начин се стимулира непълнолетните да правят нарушения тъй като знаят че ще останат безнаказани( с "обществено порицание" с което могат да си обършат д-то)
Антони Попов 1
на 16.10.2017 г.
То по тая логика дайте взички непълнолетни да карат без книжка.
grajdanina
на 16.10.2017 г.
Значи колата е регистрирана на негово име или е дошъл акт на баща му и той е казал, че е шофирал синът?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!