Убиец на куче в "Столипиново" ще отговаря пред съда за смъртта на беззащитното животно. 51-годишният Йордан Величков, с прякор Чипиша, промушил с нож любимеца на квартала пред очите на 10-годишната Анка. Мъжът е обвинен в жестоко отношение към четириногото и го грози затвор от 1 до 3 години, както и глоба от 2000 до 5000 лева, съобщиха от районната прокуратура в Пловдив.
В квартала Чипиша бил известен като алкохолик. Миналия 8 ноември той се запил край новия пазар в "Столипиново". Около 16 часа тръгнал да се прибира с колелото си по ул. "Сокол". Половин година по-рано жена му го напуснала и се пренесла да живее в блок на същата улица.
Затова Йордан Величков се въртял почти всеки ден в онзи район, само и само да зърне бившата си. Когато стигнал с колелото входа на собственика на кучето - Стефан Емилов, песът се разлаял и го захапал по крака.
"Като дойде Чипиша тук, все риташе кучето, а то го лаеше.
Онзи все му се заканваше, че ще го убие", се ядосваха миналия ноември хората от квартала. Според тях убитото куче Балкан било ваксинирано, чипирано и било много кротко.
"Тук, до магазините, си спеше по цял ден, а децата си играеха с него. Чипиша все се въртеше около блока на бившата си пиян, размахваше нож и псуваше на майка и нас, възрастните, и децата. Все пиян ходеше", се оплакаха тогава местните.
След като Балкан го захапал, Чипиша се върнал до колелото си и взел нож. Отишъл зад павилионите да търси кучето, което кротко се излежавало на слънце.
Йордан се нахвърлил върху Балкан и го пробол на два пъти в гръбнака, като затискал муцуната му с ръка да не вие. Точно в този момент от входа излязла 10-годишната Анка. Момиченцето се разпищяло и се опитало да защити кучето, но Чипиша се обърнал към нея и я заплашил да се маха.
Воят на наръганото животно бил чут от още няколко мъже от квартала, един от които видял окървавеното куче и попитал Йордан какво е направил. Той пък веднага признал, че е убил Балкан. Въпреки тежките си рани кучето успяло да се довлече до входа на блока, където минути по-късно издъхнало.
След като наръгал животното, Йордан се прибрал в дома си, където бил задържан. По време на разпитите в хода на досъдебното производство той се признал за виновен, но отказал да обяснява защо е убил кучето.
Източник: в. "Монитор"








Стоянски Пенсов
на 20.05.2014 г.
Не е въпроса в това, че ще иде в затвора тоя и ще пречи на убийците и изнасилвачите.. задръстени хора такива... въпроса е в това, че нещата в държавата са ни толкоз зле и точно такива като бай мангала с ножа се навъртат около децата ви... нима е невъзможно да се ядоса на дете и да го пребие до смърт както стана април месец миналата година.. не беше куче, а дете.. и.? До кога трябва да има такива пияни мангали с ножовки джоба, дет във всеки миг ще му хрумне нещо.. кучето сме ние, българите, и ей тъй ни колят всички, в гръбнака ни ръгат... мило ми е и кучето, мили са ми и българските, сиротни дечица.. ай наздраве отивам да допивам и да коля кучета, че става модерно да правиш каквото си поискаш.
mosquito
на 19.05.2014 г.
Извинявайте, ама е нелепо това - убийци шофьори (пияни/без книжки) трепят ХОРА по пътищата и за тях има условни присъди, а за КУЧЕ (да, живо същество е, но не е ЧОВЕК) - сигурно наказание от затвор за ГОДИНИ + 4-цифрена сума... СМЕШНО Е!!! Не може човешкият живот да струва по-малко от този на едно куче и за убийство на куче да са по-сурови наказанията... + това такива БЕЗДОМНИ кучета са опасни, може тоя циганин да е спасил живот на някой друг, който е можел да бъде ухапан от псето... За домашно куче, което се разхожда от стопанин с каишка - разбирам, ако бъде убито, да бъде съден, ама за бездомни псета ми идва в повече... Да ме извиняват собствениците на кучета, но не може тия бездомните да бъдат издигани в култ... Хайде да видим - в Столипиново нали бяха убили някакво малко цигане, сега убили куче - да видим убиецът на кое от двете каква присъда ще получи и тогава да направим равносметката...
CAB
на 19.05.2014 г.
Вкарвайте ги всичките килъри на животни в затвора. Като свърши мястото - вадим изнасилвачите и убийците, за да има място за такива като бай Йордан.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!