Таксиметрови шофьори в Пловдив се вдигат на протест срещу подготвяното затягане на правилата в техния бранш. Те са против идеята всяка година да се явяват на психотест, да защитават удостоверенията си за шофьор на такси на три години, както и ограничението колите им да не работят повече от 10 години.
Според председателя на Националната асоциация за защита на превозвачите Георги Ряпов, не може да се предотвратят инцидентите с пияни шофьори. Той се обяви за строг контрол за шофиране пиян.
Безсмислено по думите му било и на три години да полагат изпити, че могат да карат такси. "Кой друг на три години защитава дипломата си за завършено образование", попита реторично Ряпов. Той се обяви и срещу пределната възраст от 10 години за колите, които карат като таксита.
"Не може 30 - 40-годишни автобуси да возят по 50 пътници, а за нас да има подобни ограничения. Критерият трябва да е техническата изправност, а ние минаваме два пъти в годината на прегледи", посочи Ряпов.
Той бе подкрепен и от няколко собственици на малки таксиметрови фирми в Пловдив. Те бяха категорични, че ще излязат на протести, ако промените в наредбите бъдат приети.
Източник: Радио "Пловдив"








Анонимен
на 07.08.2013 г.
ЗАЩО СЛУЖИТЕЛИТЕ НА КАТ НЕ СПИРАТ ЗА ПРОВЕРКА ТАКСИМЕТРОВИТЕ ШОФЬОРИ? КОЛКОТО ПЪТИ СЕ КАЧА В ТАКСИ ТОЛКОВА ПЪТИ СА БЕЗ КОЛАН И КОЛИТЕ ИМ СА ТОЛКОВА РАЗБИТИ ЧЕ ЩЕ СЕ РАЗПАДНАТ ВСЕКИ МОМЕНТ!!!!
Mourinho
на 07.08.2013 г.
И тяхната не е лесна!
Иво Янков
на 07.08.2013 г.
"Кой друг на три години защитава дипломата си за завършено образование", попита реторично Ряпов."Кой убива хора с дипломата си за завършено образование?" Питам аз реторично. Да ги задължат да духат на дрегер преди и след работа!
Анонимен
на 07.08.2013 г.
тез апаши трябва 2 пъти на ден да ги проверяват за алкохол и наркотици
go4
на 06.08.2013 г.
Има и доста наркомани сред бакшишите... Да ги тестват редовно и за опиати!
Анонимен
на 06.08.2013 г.
Абе Ряпов защо не кажеш колко бакшиша са бивши затворници?
Deus Vult
на 06.08.2013 г.
Трябва да има по-строг контрол както на такситата така и на шофьорите на автобуси!
Анонимен
на 06.08.2013 г.
вие сте само за парламента
Анонимен
на 06.08.2013 г.
много разбирате
Анонимен
на 06.08.2013 г.
Савсем правилно много хора са за идеата за по строг контрол и като знам какви психари са 4аст от таксиметровете 6офиори направо ме обзема страх не казвам 4е няма и свестни но много са малко особено тези които не мири6ат и колите им са 4исти.
nikolaberti
на 06.08.2013 г.
Тия бакшиши са по малоумни от циганите,страх ги е, че повечето след тези изпити ще бъдат аут.
avenger
на 06.08.2013 г.
Ми протестирайте-като останете без клиенти,пак ще се върнете на работа.То по тая логика да карат с 20 годишни коли,мръсни,вонящи,без книжка и да трепят невинни!Не е безмислено минаването всеки 3 години на тест-колите що всяка година минават ГТП,хората с увреждания що на всеки 3 години минават на ТЕЛК,за да види комисията да не би случайно да им е пораснала ръката или крака?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!