Тази нощ България премина към зимното часово време и върна стрелките на часовника с един час назад.

Зимното часово време ще продължи до пролетта догодина, когато в последната неделя на март ще въведем лятното часово време.

България е една от над стоте държави в света, които са въвели лятно часово време и два пъти в годината въртят стрелките с час напред или назад.

Идеята на промяната е да се спестят разходи за осветление и да се използва по-ефективно светлата част на нощта.

У нас лятното часово време е въведено през 1979 година.