"В момента договаряме със "Слънчев Бряг" АД затварянето на курорта с полицейски КПП-та", съобщи пред "24 часа" главният секретар на МВР Геоги Костов.

Той уточни, че мярката се налага от съображение за сигурност, тъй като досега контролно-пропускателният режим се осъществявал от АД-то.

Главният секретар сподели, че ще има още командировани полицаи, а в координационен център освен полицията ще работят НАП, ДАНС и митницата.

Новото звено ще се ръководи от Национална служба "Полиция", уточни Костов.