Започна участието на Бойко Борисов в заседанието на Европейския съвет

4935

Започна участието на премиера Бойко Борисов в заседанието на Европейския съвет, която за трети път се провежда чрез видеоконферентна връзка. Европейските лидери ще координират усилията на страните от Съюза за справяне с COVID-19. 

Освен мерките за ограничаване на разпространението на коронавируса държавните и правителствени ръководители ще обсъдят и осигуряването на медицинско оборудване, лична защитна екипировка и респиратори, както и ще дискутират отпускането на допълнителни средства за изследвания и ваксина.

Фокус на разговора на европейските лидери ще бъдат и начините за справяне със социално-икономическите последици, причинени от разпространението на COVID-19. Очаква се да бъдат разгледани и въпросите за граждани на Европейския съюз, които все още са блокирани в трети страни.

По време на заседанието на Европейския съвет ще бъде обсъдено и приемането на решение за започване на преговори за присъединяване към ЕС на Република Северна Македония и Република Албания.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Истинско лято на днешния 21 юни
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).