Започна матурата по български език и литература

13588
10

Днес от 8.00 ч. започна матурата по български език и литература за 12-и клас, а от 10.00 ч. - външното оценяване по БЕЛ в седми клас. Тази година за първи път националното външно оценяване - изпитите след седми клас в гимназиите, и държавните зрелостни изпити за 12-и клас ще са в един ден, но ще започнат в различен час. 
От Пловдив и областта учениците, които се явяват на тези проверки, са около 11 000. Изпитните варианти ще бъдат публикувани на сайта на образователното министерство след 15.00 часа днес.

На 23 май от 8.00 ч. е втората матура по избор за 12-и клас, а от 10.00 ч. - външното оценяване по математика в седми клас. 

Виж коментарите (10)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: