За година сме сменили стотинки за близо 24 млн. лева

2735

Колосалната сума от близо 24 милиона лева - 23 965 606 лева в стотинки, са сменили българите през изминалата година. Това показват данни на Българската народна банка (БНБ), предоставени по искане на "Монитор". Обмяната е както от жълти стотинки в банкноти, така и от банкноти в стотинки.

Общият брой на обслужените клиенти пък е 31 317. Това означава, че всеки един от тях е обменил средно по 765,26 лева за изминалата година. От банката не дават информация за точния брой на физическите и юридическите лица, които са разменили пари, но доста голяма част от сънародниците ни събират в касички останалите им монети и след това ги обръщат в книжни пари, за да си купят желана вещ или за да прекарат отпуската си в някой китен курорт.

Ако обаче разделим сумата на дванадесет месеца, излиза, че месечно разменяме приблизително по 2 млн. лева.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: