Всяко четвърто повикване на Спешна помощ не се обслужва

1622

Всяко четвърто повикване на Спешна помощ у нас не се обслужва, сочи анализ на Института за пазарна икономика. От 2019 г. насам расте делът на необслужените повиквания, като по-вероятно това се дължи на "стесняване и изясняване на обхвата на услугите в спешната помощ“.

Годишно има между 700 000 и 800 000. През 2019 г. малко под 200 000 не са били изпълнени, ситуацията е подобна и през 2021 г.

Пандемията не е повлияла драстично на повикванията на Спешна помощ. През 2018 г. те бележат пик.

Наблюдава се и намаляване на служителите – за последните пет години системата са напуснали 277 служители.

От института посочват също, че спешните екипи се занимават с несвойствена дейност като взимане на проби от шофьори по подозрение за каране на кола в нетрезво състояние, превозване на трупове и др.

Институтът по пазарна икономика отчита и предстоящите проекти на спешната помощ – създаването на спешна медицинска помощ по въздуха и подобряване на системата на 112.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...
АПИ: Пострадалите работници край Ботевград са служители на частна...
Трагедия в Приморско: Пловдивчанин се е удавил на Южния плаж
Нов тренд на морето: 20 евро за фасове и цаца от Втората световна...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).