Все по-близо сме до плащане на такса "водомер"

Все по-близо сме до плащане на "такса водомер".

Това става възможно, след като днес депутатите приеха със 118 гласа "за", 74 "против" и 6 "въздържал се" на първо четене внесения от Министерския съвет Закон за водоснабдяването и канализацията, с който се въвежда т.нар. такса чрез нов модел за ценообразуване.

Той ще включва не само потребеното количество, но и ще се плаща за достъп до услугата.

Припомняме, че в момента цената на водата се определя единствено на база количеството потребление в кубически метри.

Законопроектът предвижда още обособените територии за ВиК услугите да съвпадат с административните области.

Така всяка област ще има една асоциация по ВиК и един ВиК оператор.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: