Връхлита ни дъжд с гръмотевици, ето кога и къде

47759

В неделя ще бъде предимно слънчево. След обяд над планините в Югозападна България ще се развие купеста облачност, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд.

Вятърът ще е слаб от изток-североизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 31° и 36°. В началото на новата седмица със слаб северозападен вятър ще прониква хладен въздух. Главно над Западна и Централна България, а във вторник и над североизточните райони, ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.

Повишена вероятност за по-интензивни явления има в понеделник в крайните западни райони. Температурите ще се понижат и във вторник максималните в по-голямата част от страната ще са между 25° и 30°. Предимно слънчево ще се задържи по Черноморието.

В средата на седмицата и в петък ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността след обяд. Повишена вероятност за изолирани краткотрайни валежи има главно в планинските райони.

В четвъртък и петък от север-североизток ще проникне малка порция относително хладен въздух и температурите по Черноморието слабо ще се понижат, а в останалата част от страната ще бъдат предимно между 31° и 36°.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото
МВР с мощна спецоперация, провериха над 15 хиляди автомобила за д...
Ден на траур в Благоевград след фатален инцидент с непълнолетни
Думите на победителя в "Хелс Китчън" за 24 май, с които спечели с...
Иван Демерджиев с ултиматум към полицията след трагедията в Благо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).