Вижте при кое условие през новата учебна година ще се учи дистанционно
Новата учебна година ще стартира присъствено, но всяко училище ще има готовност за преминаване към обучение в електронна среда. Това заяви в предаването "Събуди се" по Нова телевизия министърът на образованието Красимир Вълчев.
"Ако има 1-2 болни деца от един клас, само класът ще минава в дистанционно обучение. Ако са повече обаче и от различни класове, цялото училище ще минава онлайн", обясни още министърът. Той обеща училищата да са максимално дезинфекцирани.