ВСС понижи Владимира Янева в ранг за 3 години

3946
2

Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет понижи в ранг бившата председателка на СГС Владимира Янева за 3 години. Решението бе взето с 11 гласа.

Съдебните кадровици не предпочетоха да уволнят Янева, въпреки че имаше предложение от дисциплинарния състав за най-тежкото наказание. То беше подкрепено от Галя Георгиева, Соня Найденова, Юлия Ковачева и Галина Карагьозова.

Дисциплинарното дело срещу Янева беше образувано по предложение на шефа на ВКС Лозан Панов и бившия правосъден министър Христо Иванов заради аферата "Червеи", съобщава "24 часа".

По наказателното дело "Червеи" на първа инстанция Янева получи условна присъда от 1 година, защото подписала разрешение за СРС-та за общо 300 дни, т. е. със 120 дни повече извън закона.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: