Утре ще е слънчево и пролетно топло

2829

През нощта облачността ще е значителна и на места все още ще превалява слабо. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури ще са между 7° и 12°. Утре още преди обяд облачността ще започне да се разкъсва и намалява, след пладне - до предимно слънчево. Ще остане ветровито, с умерен, в Източна България и северно от планините и силен южен вятър. Топло, с максимални температури предимно между 18° и 23°.

Атмосферното налягане ще се повишава и ще се доближи до средното за месеца.

В сутрешните часове над планините облачността все още ще е значителна и на места в масивите от Западна България ще превалява дъжд, по-най високите места на Рила и Пирин - слаб сняг. До обяд валежите ще спрат, а облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време. Ще бъде доста ветровито, ще духа ураганен вятър от юг-югозапад.

Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра - около 7°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, преди обяд с разкъсана облачност. Ще духа умерен, временно до силен южен вятър. Максималните температури ще са между 16° и 19°. Вълнението на морето ще е 2 - 3 бала. Температурата на морската вода е около 7°.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Изхвърлена на 3 метра върху дърво: Прокуратурата разкри зловещи д...
Николай Василев: Проектобюджетът ни връща към Жан Виденов. Изхвър...
Автомобил се завъртя и се заби в мантинелата на магистрала "Траки...
На косъм: Пловдивски шофьор с брутална маневра
Бивш министър за "Баба Алино": Страшно много институции са си зат...
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова


Виж още: