Удар на ГДБОП в Пазарджишко

20058

Организирана престъпна група, занимаваща се с незаконно търсене, държане, продажба и трафик на културни ценности, е неутрализирана при мащабна специализирана полицейска операция на ГДБОП в градовете Пазарджик, Велинград, Пещера и Батак на 23 април.

Акцията е проведена в резултат на продължително разследване и събиране на доказателства, под надзора на Окръжна прокуратура – Пазарджик.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл.321 ал.3 т.2 от НК. В хода на спецоперацията на антимафиотите са арестувани 11 лица. В условия на неотложност са извършени претърсвания на 13 адреса и 3 превозни средства, използвани от задържаните.

Открити и иззети са над 1000 предмета: над 700 антични монети, над 200 предмети с белези на културни ценности (пръстени, фибули, накити и др.), над 100 уникални църковни ръкописи и книги, както и близо 50 различни по вид металдетектори, скенери и пинпойнтери. При проведените действия по разследването са намерени още незаконно притежавано гладкоцевно оръжие и боеприпаси.

Работата по случая продължава, като се събират доказателства и за извършени престъпления по чл. 277а, ал.7, чл. 278 ал.1 и ал.6, чл. 339 ал.1 от НК. Назначени са множество експертизи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Премиерът Румен Радев: Дали сме достатъчно, държавата няма да нал...
Кафе за 3,50 евро, гирос за 5 евро и гръцка салата за 10 евро: Ак...
Новата власт подхваща мистерията "Петрохан – Околчица"
Въвеждат две различни тарифи за водата
България влезе в Топ 10 на световна класация, която ще изненада м...
Предупреждение от АПИ: Възможни са проблеми с купуването на маршр...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).