Транспортират най-тежко пострадалите деца на АМ "Тракия" в Сърбия

1898

Двете най-тежко пострадали деца при катастрофата със сръбския автобус, на АМ "Тракия“ ще бъдат транспортирани днес от "Пирогов“ до Сърбия.

За целта ще бъдат използвани два сръбски хеликоптера с два реанимационни екипа на борда. Линейките от спешната болница ще бъдат ескортирани от специализирани екипи на МВР до Летище София.

По план хеликоптерите ще излетят около 11:15 ч.

Двете деца първоначално бяха настанени заедно с всички други пострадали при катастрофата на 14 август в Университетската болница в Стара Загора. Оттам бяха преместени в "Пирогов“. Те са в тежко състояние, но без опасност за живота.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...
АПИ: Пострадалите работници край Ботевград са служители на частна...
Трагедия в Приморско: Пловдивчанин се е удавил на Южния плаж
Нов тренд на морето: 20 евро за фасове и цаца от Втората световна...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).