Трагедия в Лом! Тир се заби в къща, има жертва и много ранени

9559
1

Един човек загина, а 7 души бяха ранени, след като тежкотоварен автомобил се вряза в къща в ромската махала на Лом, съобщи директорът на болницата в града д-р Георги Савков.

На мястото на произшествието са изпратени медицински екипи, полиция и пожарникари.

Загиналият е млад мъж на 20-30 години, пострадалите са с различни фрактури.

Водачът на камиона беше изваден от смачканата кабина, настанен е в болница. Той е на видима възраст около 60 г.

Инцидентът е станал около 18:30 часа на входа на града откъм Монтана.

По първоначална информация, шофьорът на тира със софийска регистрация е загубил контрол над машината, изпуснал е завой, при което камионът е тръгнал към къщата. В двора й хора празнували на открито.

Според жители на Лом, инцидентът е необичаен, тъй като в този участък няма как да се развиват високи скорости.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: