Тошко Йорданов: По-честно беше да касират изборите и да проведат нови

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
18:03 / 12.03.2025
2293
Ние не знаем къде са изчезнали бюлетините, може и в КС да са изчезнали, каза пред bTV председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов.

Оказа се, че част от чувалите са били отваряни от охраната, посочи председателят на ПГ на ИТН. Според него са влизали и "чували със свински опашки".

Всички институции от шубе са си прехвърляли горещия картоф и сега се чудят кого да накиснат, каза Тошко Йорданов.

"В седем секции се вижда, че има гласуване, заснето е написване на протокол и те обявяват нула. За всеки здравомислещ човек е ясно, че там е имало гласуване", каза Йорданов по повод на липсващите бюлетини.

"Никой не си е направил труда да потърси бюлетините. Имали са месец и нещо. Ако това е направено съзнателно, това е престъпление. КС отговори така, че по-добре да не бяха отговаряли. КС създаде още по-голям хаос, защото изтрива гласове.

Да сезират прокуратурата, да ги потърсят. Ако ги бяха потърсили, може би щяха да ги намерят.

Месец и нещо - мрак! Никакво решение.

По-честно беше да касират изборите и да проведат нови избори. Те зачеркнаха гласове", възмущава се Тошко Йорданов.

Вчера стана ясно, че има проблем, каза той. Според него всичко е започнало от изявлението на председателката на Конституционния съд.

Виж коментарите (1)

Още по темата (749):
16.03.2025 Проф. Румяна Коларова: Отпечатването и броенето е по-надеждният модел, отколкото машинно броене
15.03.2025 Димитър Главчев: Ако изборите не бяха прозрачни, сега нямаше да имаме казуса с частичното касиране
15.03.2025 Костадинов: Конституционният съд създаде опасен прецедент за касиране на мандати и парламентарни групи
15.03.2025 Адвокат: Конституционният съд пише "Слаб 2" на "хартиената коалиция"
15.03.2025 Президентът от Пазарджик: Ако някой не иска това правителство да работи - проблемът не е при мен
14.03.2025 Атанас Славов: Намесата на прокуратурата в работата на КС беше някаква
поръчка
Още новини от Национални новини:
Трети ремонт на АМ "Тракия" започва днес
Предлагат таван на таксите, събирани от ЧСИ. В момента при дълг о...
Виждали ли сте го? Ням следа от 16-годишния Виктор
Бойко Борисов поздрави новия папа: Нека бъде глас на мира и състр...
Можем ли да се лекуваме в България, ако се осигуряваме в друга ст...
Проф. Димитров: Никой няма точна сума колко са парите в обращение...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).