Тировете с електронни винетки от 2016 г., следват ги автомобилите

2675
1

Тол системата за тежкотоварни автомобили над 12 тона ще бъде въведена през 2016 г., а след това и леките автомобили ще минат на електронна винетка, съобщи служебният министър на регионалното развитие и благоустройството Екатерина Захариева.

"Първият етап по изграждане на тол система тече в момента. Обжалва се процедурата по избор на консултант. След това консултантът трябва да ни предложи система, после ще изберем изпълнител, който да я изпълни, обясни Захариева.

"Електронното таксуване на ползването на шосетата ще се прилага само за автомагистралите, 4-лентовите скоростни и първокласните пътища в страната", уточни тя.



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: