Стефан Янев: Няма да подкрепим правителство на малцинството с мандата на ПП

2624

"Български възход" по-скоро няма да подкрепи правителство на малцинството с втория мандат на ПП, стана ясно от изказването на лидерът на "Български възход" Стефан Янев пред БНТ. Въпреки това той настоя, че с втория мандат още не е свършено. 

"Ние може да си партнираме с всеки, стига да се защитава националният интерес на България", каза Янев. 

По думите му няма значение при кого е мандата, важно е да се получи крайният резултат, който всички очакват. 

Независимо при коя партия ще отиде третия мандат, отговорното поведение е да се седне на масата и да се направят опити за съставяне на редовно правителство.

Не е продуктивно да мерим шансовете си с ДБ. Която и да е формацията, която ще го получи, трябва да намери подкрепа по общи приоритети, които да ни изведат напред, каза той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).