Спират имотните измами с фалшиви пълномощни

4787
1

Предложения за промяна в Наредба №32 за служебните архиви на нотариусите и нотариалните кантори публикува за обществено обсъждане днес правосъдното министерство. С измененията кметовете на малките населени места се задължават да въвеждат данните от пълномощните в Националната информационна система "Единство" на Нотариалната камара. Целта е нотариусите да имат възможност да проверяват в системата дали тези пълномощни са реални или не. Така би следвало да се ограничи максимално броят на измамите с имоти.
Достъпът ще се осъществява с потребителско име и парола по защитен канал за достъп, с каквито общините разполагат. По този начин отпадна и необходимостта от осигуряване на допълнителни средства за общините, които по първоначална идея трябваше да закупят около 4000 квалифицирани електронни подписа. Причината за промените са зачестилите схеми за имотни измами с фалшиви пълномощни, заверени в малките населени места.



Източник: Монитор
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: