Соломон Паси: Психиката ни е разбита

4554

"Светът се намира в доста тежка обстановка заради коронавируса. Психиката ни е разбита. А сега имаме и Фейсбук и именно той играе ролята на световна светкавична агресия", заяви пред Нова телевизия бившият външен министър Соломон Паси.

Коментарът му е във връзка с протестите в САЩ след смъртта на чернокож американец при полицейски арест в Минеаполис. По-различното от предните големи протести в Америка са кражбите в момента, обясни той.

"Това показва, че хората изнемогват буквално", заяви Паси и поясни, че именно това е новината. "Такива протести е имало и ще има. Расовият проблем в САЩ не е решен", коментира бившият външен министър. Тези протести са нещо нормално. Паленето и чупенето също е нещо нормално за протестите на антиглобалистите. "Новото е, че сега и крадат“, каза още Паси.

"Расовият проблем в САЩ не е решен, въпреки че това е държавата, която е водеща в решаването на расови проблеми. Но все пак това е била единствената държава, в която е имало гражданска война за отмяна на робството“, допълни Соломон Паси.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).